Sorin Cîmpeanu susține respingerea OUG 50!

deAsociația Elevilor din Constanța

Sorin Cîmpeanu susține respingerea OUG 50!

❗Elevii îi solicită Ministrului Educației Sorin Cîmpeanu să respingă OUG 50, aceeași ordonanță ce a lăsat elevii navetiști fără transport, sau să își dea demisia!

❗La un an de când acesta a pus cruce pe transportul gratuit al elevilor, el a declarat că tarifele pentru decontarea navetei elevilor de către Ministerul Educației prin OUG 50 sunt deficitare, aducând aceleași argumente pe care elevii le-au adus de mai mult de un an, la protestele organizate împotriva ordonanței sale.

Mai mult decât atât, propunerile lui existând deja în legea 226/2020, ce a rămas neaplicată.

❗Astfel, îi solicităm de urgență să transmită un punct de vedere în favoarea respingerii comisiilor raportoare asupra ordonanței din Senat.

Despre autor

Asociația Elevilor din Constanța administrator