AEC și-a ales noul Birou de Conducere

Ieri, 11.06. a.c., la data împlinirii a 4 ani de la înființarea Asociației Elevilor din Constanța, a avut loc la Universitatea „Ovidius” ședința ordinară a Adunării Generale. În cadrul acesteia, conform Statutului Asociației, au avut loc alegerile ordinare anuale pentru funcțiile de conducere, administrare și control.

În mandatul 2017-2018, Biroul de Conducere al Asociației Elevilor din Constanța are următoarea componență:

• Președinte – Constantin-Alexandru Manda, clasa a XI-a la Colegiul Național „Mihai Eminescu”;
  • Vicepreședinte – Oana-Ana-Maria Mardare, clasa a X-a la Liceul Teoretic „Traian”;
  • Vicepreședinte – Ana-Maria Tudor, clasa a X-a la Colegiul Național „Mihai Eminescu”;
  • Vicepreședinte – Andreea-Bianca Popa, clasa a IX-a la Liceul Teoretic „Traian”;
  • Vicepreședinte – Sebastian-Ștefan Onofrei, clasa a IX-a la Liceul Teoretic „Traian”;

De asemenea, vor ocupa funcția de vicepreședinte interimar, pentru o perioadă de cel mult 6 luni:

• Alex-Nicolae Burghelia, clasa a XII-a la Colegiul Național „Mihai Eminescu”;
  • Geanina-Maria Bostan, clasa a XI-a la Liceul Teoretic „George Călinescu”.

BIROUL DE PRESĂ AL ASOCIAȚIEI ELEVILOR DIN CONSTANȚA

Asociația Elevilor din Constanța