Întâlnire de lucru între reprezentanții elevilor și studenților și cei ai Guvernului

deAsociația Elevilor din Constanța

În data de 9 noiembrie 2015, începând cu orele 12:00, președintele AEC, Constantin-Alexandru Manda, a participat la întâlnirea de lucru între reprezentanții elevilor și studenților și cei ai Guvernului României, desfășurată la Palatul Victoria. Subiectul discuției a fost bugetul educației pentru anul 2016.

Din delegația elevilor și studenților au făcut parte reprezentanții ai Asociației Elevilor din Constanța, Consiliului Național al Elevilor, Alianței Naționale a Organizațiilor Studențești din România, Uniunii Studenților din România și Uniunii Naționale a Studenților din România.

Din partea Guvernului au participat: Sorin-Mihai Cîmpeanu, prim-ministru interimar; Eugen-Orlando Teodorovici, ministrul finanțelor publice; Rovana Plumb, ministrul muncii și Gigel Paraschiv, secretar de stat în Ministerul Educației.

Președintele AEC, Constantin-Alexandru Manda

Despre autor