Asociatia Elevilor din Constanta a participat la conferintele practice pentru tineri „Bookland Evolution”

Asociația Elevilor din Constanța, singura organizație reprezentativă a elevilor din România, a fost partener la „Conferințele practice pentru tineri” proiect organizat de către Bookland Romania la Casa de Cultura Constanta in perioada 27-31 octombrie a.c.

Andrei Burghelia și Alexander Stoica-Marcu, reprezentanți ai AEC și tineri antreprenori, au participat în calitate de speakeri la conferința „Vreau să fiu antreprenor!”, organizată de Fundația Romanian Business Leaders, și le-au vorbit celor aprox. 150 de liceeni prezenți despre ce înseamnă antreprenoriatul și care sunt beneficiile lui.

De asemenea, Constantin – Alexandru Manda, vicepreşedintele Asociaţiei, a fost moderatorul primelor două zile ale conferinţei.